Doporučuji k vydání...

Wherever You Go, There You Are (Anniversary Edition)

Wherever You Go, There You Are: Mindfulness Meditation in Everyday Life
Jon Kabat-Zinn
http://books.google.com/books?id=dQ4RAQAAIAAJ

39 votes
Vote
Sign in
(thinking…)
Sign in with: Facebook Google
Signed in as (Sign out)
You have left! (?) (thinking…)
Johny-115 shared this idea  ·   ·  Flag idea as inappropriate…  ·  Admin →

Dobrá zpráva: získali jsme práva na knihu ještě zásadnější a hlubší, a to první Kabat-Zinnovo dílo „The Full Catastrophe Living“, které bylo navíc mnohokrát revidováno a aktualizováno (naposled loni). Můžete se těšit na toto dnes již klasické dílo o tématu mindfulness. Co si myslíte o našem rozhodnutí?
Děkujeme za podporu.

3 comments

Sign in
(thinking…)
Sign in with: Facebook Google
Signed in as (Sign out)
Submitting...
  • AdminTomáš Baránek (Mgr., Jan Melvil Publishing) commented  ·   ·  Flag as inappropriate

„Katastrofa“ (The Full Catastrophe Living), jak knihu pracovně nazýváme, je skutečně zásadní 700stránková kniha tohoto autora. Čte se však velmi dobře a o mindfulness se tam čtenář dozví vlastně úplně vše, protože knihu autor výrazně akualizoval loni v květnu. Myslíme, že to bude významný počin. Několik nakladatelství si na „pokusu o překlad“ předtím vylámalo zuby (skončilo to nějak nešťastně, důvody přesně neznáme), takže tentokrát to uděláme my a doufáme, že bez chyb :)

• Barny commented  ·   ·  Flag as inappropriate

Také mě zajímá. A vzhledem k tomu, že "Wherever You Go, There You Are." už jsem česky sehnal, tak je to dobrá zpráva.

• Johny-115 commented  ·   ·  Flag as inappropriate

Zajímavé, rád si koupím i tuto :)

"Wherever You Go..." je myslím více minimalistická, myšlenková, zenová a pro širší obecnější publikum ... o "Full Catastrophe..." se v ní právě zmiňoval, že tam se soustředil více na zdravotní stránku věci, jeho práci s pacienty a měla být víc pro publikum, kteří jsou (nebo mají přátele) co trpí stresem na klinické úrovni. Bude asi o něco víc technická. "Wherever You Go..." mě přišla spíše jako zen-buddhistická kniha bez zen-buddhismu, podobně jak píše Leo Babauta, ale lepší ... Kabat-Zinn umí psát :).

"Full Catastrophe..." jsem tedy nečetl, ale myslím že ten rozdíl dobře vystihuje i tento první komentář na amazonu ...
    "I have both this book and Kabat-Zinn's other, "Wherever You Go, There You Are." That one is more of a general intro to mindfulness (i.e, concentrating on your breathing as a way to clear your mind and reach a deeper level) meditation. It's written in a more aphoristic style: short and sweet, lots of quotes from Thoreau and various gurus, "try this" exercises at the end of each short chapter. A book you mull over, read in bits, inbetween the recommended practice.
    This one is more wordy, a description of what goes on at the Massachusetts General Hospital Pain Reduction Clinic, where Kabat-Zinn uses a combination of (physical) yoga, mindfulness meditation, and something called the "full body scan" (lying down and concentrating on different parts of the body at a time) to help people with serious, stress-related illnesses such as heart disease, back pain, migraines and cancer.
    There are instructions on how to do the above; statistical information on how well this program works; descriptions of the types of illnesses they deal with; lots of case studies of typical patients; and some general conclusions that the very insightful Kabat-Zinn has drawn from his work. I hate pop psychology but that's not what's delivered here - these are very real insights, not facile at all, on the damaging stresses of modern life and concrete advice on how to cope with them in such a way as to not get sick."

Spíš si říkám proč sem tehdy tu knihu navrhl na překlad, když už vyšla :), možná jsem ji tehdy ještě neměl. Což je právě problém, protože ta původní verze "Wherever You Go..." vyšla v češtině v roce 1996 a vím že jsem měl dost problém ji sehnat, a samozřejmě to není ta nová doplněná verze co teď je. Nicméně i přes své stáří nejlepší kniha o "mindfulness" co znám, takže myslím že cokoliv od něj bude kvalita.

Feedback and Knowledge Base