Můžete mi převést koupenou eknihu na jinou čtečku?

To záleží! Naše eknihy se zatím většinou prodávají v chráněných platformách (iBookstore, Wooky, Google Play Books), mezi nimiž nejsou přenositelné. My jsme vám eknihu přímo neprodali, prodal vám ji daný distributor a správce platformy, aplikace, čtečky – formálně i prakticky vzato jste jeho zákazníkem a my o vás nic nevíme. Ostatně, funguje to podobně jako v kamenných knihkupectvích: tam taky nedostáváme kontakty na kupující. Chcete-li prodej reklamovat, obraťte se na distributora.

Ale já nechci změnit platformu, jen chci eknihu číst i na jiném zařízení 


V takovém případě je to jednodušší. Pokud byla ekniha pořízená v některé z chráněných platforem, bude čitelná na kterémkoli jiném zařízení, které tuto platformu podporuje. Takže například kniha koupená v iBookstore na iPadu bude dostupná ke čtení na Macu v iBookstore, samozřejmě za předpokladu, že se na obou zařízeních přihlásíte přes stejný účet (v tomto případě Apple ID), v němž byla kniha původně pořízena.

Ale já si koupil vaši knihu v epubu (nebo mobi), tam žádný účet nehraje roli, ne?


Ano, některé z našich eknih jsou už nyní k dispozici ve volnějších formátech mobi a epub (obě s aktivovanou ochranou, ale přece jen v podobě „souboru“ nevázaného na platformu) – tyto knihy najdete pěkně pohromadě zde na Palmknihách.

Pokud jste tedy pořídili eknihu tímto způsobem, měla by být čitelná víceméně v kterékoli čtečce, která obsahuje aplikaci schopnou pracovat se soubory mobi (např. Kindle), nebo Adobe DRM epub.

Více o formátech eknih a DRM v tomto článku.

Feedback and Knowledge Base