Anonymous
My feedback
-
350 votesve výzkumu · 10 comments · Knihy, které chcete číst v češtině » Žádná velká věda · Flag idea as inappropriate… · Admin →
An error occurred while saving the comment An error occurred while saving the comment Anonymous commented
Ad A Critique of Saifedean Ammous’ “The Bitcoin Standard”
Tohle je klasický letitý ekonomický spor ala Keynes vs Hayek. Ekonomie má několik škol, které se vzájemně neshodnou. Kniha The Bitcoin Standard vychází z Rakouské školy, a proto se logicky zastánci Keynese nelíbí. Tento týden jsem shodou okolností diskutoval elastické peníze s Mojmírem Hamlem (viceguvernér ČNB). Mojmír je maskovaný libertarián, ďáblův advokát, také je obhajoval, ostatně, těžko by jinak mohl být centrálním bankéřem. Avšak teorii deflačních "sound" peněz dobře zná. Co se týká adjectiva "sound", tím se vymezuje proti Keynesovi. Je to jistá autorská licence, stejně jako elastické peníze.
Nejde o kritiku knihy, ale celé ekonomické školy.
Pro zábavu, o jaký spor se jedná, zda-li intervenovat či ne. https://www.youtube.com/watch?v=d0nERTFo-Sk
An error occurred while saving the comment Anonymous commented
Odborné termíny ideálně nepřekládat. Nosočistopleny ani kladkobřinkostroje v Česku nechceme.
Anonymous shared this idea ·
Ad The Bitcoin Standard - a critical review
To je hrozná kláda ta recenze. Co jsem ji přečetl, tak někde se Saifedean vyjádřil nepřesně, např. hned "rarest metal" - ano, v kategorii kovů, které mají takové a takové vlastnosti, do zlata se třeba dá kousnout (známe z filmů), protože to je velmi měkký kov, dá se relativně snadno fyzicky dělit, atd atd., to jiné kovy, třebas vzácnější, nemají.
Samozřejmě, že Germany suffered from hyperinflation, to je snad známé. Jestli se někde seknul o třista let, to bohužel nedokážu posoudit, a nepřijde mi to jako to na knize podstatné.
Asi takhle. Nikdo není dokonalý, i v té recenzi samotné shledávám zavádějící nepřesnosti.
Martin Šíp to třeba zrecenzuje přesněji, já za podsttané považuji demonstrace time preferences, co se týká autorova vlastního vkusu a subjektivních názorů, tím trpí snad všichni, i Nasim Taleb např. se plete dost, a stejně jeho knihy má smysl číst.